Malíř a grafický designer

Petr Kopecký

Malba

Přes 20 let se pohybuji v oboru grafického designu. Dlouhodobé působení v tomto oboru a zájem o kreativní techniky mě přivedl k tvorbě grafik a koláží a později ke klasické technice malby. Malbě jsem se pak věnoval dále a absolvoval také několik semestrů v ateliéru malby.

Rád zkouším nové postupy, techniky a výrazové prostředky. Necítím se svázaný žádnými konvencemi, což mi přináší naprostou svobodu a radost ze samotné tvorby. Velmi mě oslovuje expresivní vyjádření malby s výraznou barevností a také strukturální kompozice. 
Rád pracuji s akrylovými barvami především v kombinaci se špachtlemi a olejovými pastely dodávající obrazům potřebnou dynamiku.

Nejraději mám volnou abstraktní tvorbu (akryl, olej, mixed media), ale cizí mi není ani klasická olejomalba pro svoji nezaměnitelnou atmosféru a hloubku. Některé postupy a výsledky mé práce promítám zpětně i do digitální podoby kde vytvářím výtvarné vrstvené kompozice a umělecké koláže na nejrůznější témata.

Příležitostně pořádám také výstavy v Čechách i zahraničí a mé obrazy již putovaly k zájemcům do Ameriky i Evropy. Stálou expozici obrazů je možné shlédnout i v Pasáži českého designu v Praze na Příkopech, případně v mém ateliéru.

Grafický design

Kromě toho se věnuji také grafickému designu pod vlastní značkou Amadeus, kde nabízím svým klientům grafické práce od tvorby log, vizuální identity až po tvorbu webových stránek.

portfolio n - Petr Kopecký Malba

Prohlédněte si mé portfolio nebo si ho můžete rovnou Stáhnout.

Obraz
vydá za tisíc slov

Každý obraz má svoji nezaměnitelnou energii a sílu a každého diváka osloví jinak. V tom je krása a síla abstrakce, která nemá žádné limity ani omezení.

Obrazy je možné si prohlédnout například v Pasáži českého designu v Praze na Příkopech, kde mám stálou expozici, případně po osobní domluvě také u mě v ateliéru.

Pokud máte zájem o jakýkoliv obraz či autorskou reprodukci, kontaktujte mě. Bude mi velkým potěšením, když Vám bude obraz přinášet každodenní radost.

 

reprodukce obr 2 - Petr Kopecký Malba
vizualizace obr - Petr Kopecký Malba