O mně

MALÍŘ A GRAFICKÝ DESIGNER

Petr Kopecký

MALBA

Přes 20 let se pohybuji v oboru grafického designu. Dlouhodobé působení v tomto oboru a zájem o kreativní techniky mě přivedl k tvorbě grafik a koláží a později ke klasické technice malby. Malbě jsem se pak věnoval dále a absolvoval také několik semestrů v ateliéru malby.

Rád zkouším nové postupy, techniky a výrazové prostředky. Necítím se svázaný žádnými konvencemi, což mi přináší naprostou svobodu a radost ze samotné tvorby. Velmi mě oslovuje expresivní vyjádření malby s výraznou barevností a také strukturální kompozice. 
Rád pracuji s akrylovými barvami především v kombinaci se špachtlemi a olejovými pastely dodávající obrazům potřebnou dynamiku.

Nejraději mám volnou abstraktní tvorbu (akryl, olej, mixed media), ale cizí mi není ani klasická olejomalba pro svoji nezaměnitelnou atmosféru a hloubku. Některé postupy a výsledky mé práce promítám zpětně i do digitální podoby kde vytvářím výtvarné vrstvené kompozice a umělecké koláže na nejrůznější témata.VÝSTAVY A EXPOZICE

Příležitostně pořádám také výstavy v Čechách i zahraničí a mnoho mých obrazů již putovalo k zájemcům do Ameriky i Evropy. Několik stálých expozic najdete v Praze:

Pasáž českého designu – Na Příkopě 860, Praha 1

ALPI Collection – showroom designového nábytku, Nekázanka 882/7, Praha 1

Palác Koruna – Václavské nám. 1, Praha 1

Alza.cz – kanceláře výkonného vedení společnosti Alza (po domluvě).

Případně po domluvě v mém ateliéru:)

GRAFICKÝ DESIGN & VIZUALIZACE

Kromě toho se věnuji také grafickému designu pod vlastní značkou Amadeus, kde nabízím svým klientům více jak 20leté zkušenosti v oblasti tvorby tiskovin, log, vizuální identity a webových stránek. Intenzivně se věnuji také 3D architektonickým vizualizacím pod značkou AMADEUS VISUAL.

V případě zájmu mě kontaktujte.

Obraz
vydá za tisíc slov

Každý obraz má svoji nezaměnitelnou energii a sílu a každého diváka osloví jinak. V tom je krása a síla abstrakce, která nemá žádné limity ani omezení.

Obrazy je možné si prohlédnout například v Pasáži českého designu v Praze na Příkopech, kde mám stálou expozici, případně po osobní domluvě také u mě v ateliéru.

Pokud máte zájem o jakýkoliv obraz či autorskou reprodukci, kontaktujte mě. Bude mi velkým potěšením, když Vám bude obraz přinášet každodenní radost.

obrazy Petr Kopecký

Abstraktní malbaLanguage